Sucha zabudowa (regipsy)

Sucha zabudowa, to niezliczone możliwości wykańczania wnętrz oraz opcja dla zwykłych, tzw. mokrych technologii. Oprócz ewidentnych zalet, m.in. jak ekologia, suchy oraz czysty montaż, bądź możliwość jednostkowego, elastycznego polepszania pomieszczeń mieszkalnych, lokali biurowych, sklepowych, powinno się zwrócić uwagę na aspekty techniczne. W szczególności na ciężar powierzchniowy, który jest wielokrotnie niższy aniżeli w wypadku technologii masywnych.

MODNE I PIĘKNE WNĘTRZA Z SUFITAMI PODWIESZANYMI.

Salon jest najistotniejszym oraz najbardziej charakterystycznym miejscem w całym domu. W salonie gościmy znajomych, w związku z czym chcemy żeby był nie tylko funkcjonalny, ale dodatkowo pięknie urządzony oraz fascynujący. W dzisiejszych salonach dominują sufity podwieszane, które w zespoleniu z dobrze dobranym oświetleniem przekazują niesamowity charakter każdemu wnętrzu. Natomiast w sypialni sufity podwieszane wytwarzają nastrojowy klimat do relaksu po ciężkim dniu. Bez względu na to, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy zrobić sufit podwieszany nad całym pokojem czy też nad jego wytypowanymi fragmentami, uzyskując zjawisko podświetlonych „wysp”. W suficie podwieszanym, nie licząc oświetlenia, można schować kratki nawiewne oraz wywiewne z wentylacji bądź klimatyzacji.

*Kliknij na tytuły poniżej lub na „plusy” aby rozwinąć treść.

Sufit podwieszany odmieni Twoje wnętrze!

• absolutna dowolność aranżacyjna, dopasowanie rozwiązania do indywidualnych zapotrzebować oraz wymagań,
• atuty estetyczne – nietuzinkowy charakter wnętrza,
• zestaw oświetlenia dekoracyjnego, które nada kameralny klimat Twojej sypialni i będzie wyjątkowym uwieńczeniem interesującej aranżacji salonu.

ŚCIANY DZIAŁOWE – dowolne kształtowanie przestrzeni.

Również pełne ściany działowe można wykonać w systemie suchej zabudowy, tj. w konstrukcji na stelażu z profili metalowych, wypełnionej wełną mineralną oraz obłożonej obustronnie płytą gipsowo-kartonową. Takie metalowe ścianki szkieletowe zapewniają pożytecznie nieograniczone możliwości planowania przestrzeni pomieszczeń. Powstają szybko oraz bez trudności można je rozmontować po to, aby na nowo rozplanować układ mieszkania bądź domu, w zależności od następnych potrzeb mieszkańców. Prawidłowo wykonane z wdrożeniem izolacyjnej taśmy akustycznej pod profilami, dają ochronę przed hałasem, w wielu przypadkach lepszą niż masywne ściany działowe. Charakteryzują się też wysoką izolacyjnością cieplną. Mogą stanowić przegrodę większej powierzchni, przykładowo w postaci ścianki podzielonej na półki, część niskiej zabudowy oddzielającej kuchnię od salonu. Mogą zostać ukształtowane w formie łuku czy półkola, tworząc atrakcyjną aranżację wnętrza albo też stanowić ściany boczne szafy wnękowej. Potencjał przeznaczenia ścianki szkieletowej ogranicza tylko wena twórcza inwestora.

Dlaczego ściany z płyt G-K są lepsze od ścian murowanych?

• ściany można postawić w każdym dowolnym miejscu – delikatna konstrukcja nie obciąża stropu,
• szybszy i niedrogi montaż w porównaniu z wstawieniem tradycyjnej ściany murowanej,
• od razu po zainstalowaniu ściany są gotowe do dekorowania – pomalowania, tapetowania,
• w wewnętrznej konstrukcji można schować przewody oraz instalacje,
• ściany łatwo rozebrać, zmieniając schemat pomieszczenia w zależności od zapotrzebowań

PRZEDŚCIANKA – sposób na hałas.

Można również nie wykańczać murów wewnętrznych tynkami, lecz właśnie płytą gipsowo-kartonową, umocowaną do profili metalowych przykręconych do muru, a powierzchnię między nimi napełnić wełną mineralną. Ten rodzaj technologii, to przedścianka, która rewelacyjnie podwyższa izolacyjność akustyczną danego pomieszczenia. Warto się nad tym zastanowić, jeśli planujemy zrobić w domu studio muzyczne lub któryś z domowników uwielbia słuchać głośnej muzyki, bądź sam grywa na instrumencie muzycznym.

PODDASZE – bezpiecznie pod drewnianą konstrukcją dachu.

Większa część współcześnie budowanych domów wieńczy spadzisty dach, a powierzchnię pod nim wykorzystuje się na sypialnie z łazienką czy też oddzielne mieszkanie. Płyty gipsowo-kartonowe egzaminują się przy zabudowie skosów dachowych oraz ścianek kolankowych. Ukształtowane z nich ściany działowe nie obładowują nadmiernie stropu. Z uwagi na zazwyczaj drewnianą, a więc łatwopalną budowę dachu. Zaleca się używanie do zabudowy poddasza czerwonych, ogniochronnych płyt i ogniochronnych impregnowanych w łazienkach, i kuchniach. Kategorycznie zmniejszają one zagrożenie rozprzestrzeniania się ognia na wypadek pożaru, tym samym zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców domu. Przestrzenie ścian i sufitów stworzonych z płyt gipsowo-kartonowych można malować bezpośrednio po zaszpachlowaniu spoin lub wykańczać w dowolny inny sposób, przykładowo kładąc tapetę czy glazurę.

WYODRĘBNIENIE GARDEROBY W SYPIALNI.

Chcemy żyć komfortowo, dlatego coraz nagminniej decydujemy się na wydzielenie w sypiali dużej garderoby, która zmieści wszystkie najpotrzebniejsze ubrania, buty czy inne ważne akcesoria. To idealna alternatywa dla dużych szaf, które w wyniku swoich gabarytów nie są pięknie wizualnie. Ściany o strukturze szkieletowej z płyt gipsowo-kartonowych są cieńsze od zwykłych ścian murowanych. Mają grubość od 50 do 100 mm, a więc nie zmniejszają powierzchni użytkowej pomieszczeń.

CHCESZ MIEĆ ŚCIANĘ BĄDŻ SUFIT W KSZTAŁCIE ŁUKU LUB FALI - NIC PROSTSZEGO!

Za sprawą płyt gipsowo-kartonowych można utworzyć ściany krzywoliniowe, o nierównych kształtach łuków i fal oraz niezwykłych funkcjach. W wyniku tego, możemy wdrożyć nawet najbardziej niesamowite pomysły aranżacyjne, które nie mogą dojść do skutku przy korzystaniu z tradycyjnych ścian murowanych. Możliwości są właściwie nieograniczone, a wszystko zależy od rezultatu, jaki chcemy uzyskać.

SUCHE TYNKI – wyrównają krzywe ściany.

Płyty gipsowo-kartonowe testują się też świetnie, jeśli w zamian mokrych tynków, które schną dość długo, chcemy estetycznie wykończyć masywne ściany działowe, przede wszystkim jeśli są nierówne. Płyty Knauf kleimy do podłoża rozrobioną zaprawą Knauf Perlfix T, przestrzegając linii wskazanej na podłodze oraz kontrolując licowanie ze sobą następnych płyt. Taki sposób wykańczania ścian określana jest suchymi tynkami.

MEBLE BEZ MEBLI.

Płyty gipsowo-kartonowe umożliwiają wykonanie zabudowy, która może ze spokojem zastąpić zwyczajne półki i szafki. Zrobienie takiej konstrukcji jest zdecydowanie tańsze oraz łamie konwencję sztampowych mebli z katalogu. Rozlokowanie i wielkość zabudowy można dopasować do indywidualnych preferencji oraz układu wnętrza. Sami wybieramy, ile miejsca wyznaczymy na telewizor, głośniki, książki bądź inne drobiazgi. Warto przy tym wiedzić, że półki, na których chcemy postawić ciężkie przedmioty, muszą mieć stosownie wzmocnioną konstrukcję. Powinniśmy to uwzględnić już w momencie planowania zabudowy. Płyty-gipsowo kartonowe sprawdzą się również przy obudowie bardzo atrakcyjnych ostatni czasy biokominków. Do tego oferujemy czerwoną płytę Knauf.

NIEWIDOCZNE RURKI OD GRZEJNIKÓW I KARNISZE.

W nowo budowanych domkach oraz blokach ogrzewanie jest często schowane w podłodze, w związku z czym nie mamy kłopotu z rurkami, które szpecą mieszkanie. W starszym budownictwie brzydkie elementy można z zdecydowanie zamaskować, obudowując je płytami gipsowo-kartonowymi. Dzięki temu, niedużym kosztem możemy zmienić wnętrze, wykonując ozdobę pomieszczenia z nieestetycznej instalacji. Zabudowę możemy także wykorzystać do schowania karniszy. W minimalistycznych wnętrzach z pięknymi zasłonami możemy zamontować dodatkowo oświetlenie, które będzie tworzyło niesamowity klimat oraz efektowną oprawę okna. Zabudowa z płyt gipsowo-kartonowych, prócz zalet dekoracyjnych, ma też inne zalety. Umożliwia prosty dostęp do ukrytych pod nią instalacji, co jest w szczególności ważne w przypadku wystąpienia awarii. Rozbiórka fragmentu lub całości obudowy będzie w dużym stopniu tańszy aniżeli rozbieranie ściany zrobionej z cegieł bądź pustaków.

SUCHE PODŁOGI – lekkie, nie obciążają konstrukcji stropu.

Z płyt gipsowo-kartonowych zrobić można także suche podłogi. Ma to wielkie znaczenie, szczególnie kiedy remontujemy dom, czy podnosimy dach, ulepszamy poddasze, a stary strop ma swoją wytrzymałość. Lekka sucha podłoga nie obciąży go, tak jak ciężkie betonowe wylewki. Do zrobienia suchej podłogi trzeba użyć płyt gipsowo-włóknowych Knauf lub Rygips, albo twardych płyt Dual Floor, które są bardziej trwałe niż standardowe płyty gipsowo-kartonowe. Na takich podłogach można kłaść dowolny model okładziny: parkiet, terakotę, czy wykładzinę dywanową itp.

Zachęcamy do zapoznania się z  naszą pełną ofertą. Firma remontowa LUX-HOUSE  Koszalin ☎ 511-860-511 , mamy wolne terminy. Błyskawiczna, profesjonalna realizacja zlecenia na obszarze miasta Koszalin w woj. zachodniopomorskim.