Szpachlowanie ścian i sufitów już nie musi być czasochłonne

Zadecydowałem, że pójdę w stronę innowacyjności z tego powodu, ponieważ firmy budowlane muszą być w dzisiejszych czasach bardzo elastyczne oraz podejmować się zrobienia przeróżnych zamówień. Agregat szpachlarski Graco otwiera przede mną perspektywę rozwoju firmy w innych dziedzinach niż dotychczas. W szczególności powiększyliśmy ofertę o gładzie natryskowe. Mogą nimi być zaciekawieni inwestorzy, którym zależy na błyskawicznej realizacji oraz wysokiej jakości wykończenia ścian czy sufitów.

Wykonywanie robót wykończeniowych za pomocą agregatu jest opłacalne również dla inwestora jak i wykonawców z kilku przyczyn:
✔ oszczędność – można uzyskać redukcje zużycia materiału o 30% w porównaniu z technikami tradycyjnymi,
✔ dokładność – robienie szpachlowania przy pomocy agregatu jest nieporównywalnie
dokładniejsze od zwykłych metod. W szczególności widoczne jest to przy wykonywaniu większych powierzchni, gdzie na końcową jakość może wpłynąć, na przykład zmęczenie grupy wykonawczej,
✔ wydajność – w ciągu jednego dnia roboczego techniką natryskową można po szpachlować do 500 m2 powierzchni.

 

Z urządzeniami szpachlarskimi zrealizowanie dużej powierzchni w niedługim czasie nie jest kłopotem. Wiadomo, że w budownictwie ilość doświadczonych oraz zaufanych pracowników nie jest zbyt duża, dlatego okrojenie grupy budowlanej o czynnik ludzki i wymiana go na maszynę, musi się opłacać. Co więcej wchodzi tu sprawa dokładności. Agregat szpachlarski Graco T-MAX 506 jest wyjątkową maszyną do natrysku każdych mas szpachlowych. Po zastosowaniu szpachlowania całą powierzchnię należy przeszlifować. Do tego celu stosujemy szlifierek Festool (zwanych żyrafami). Jest to narzędzie o bardzo dobrej wydajności oraz jakości pracy. A dodany do nich odkurzacz o wysokiej mocy, pozwala szlifować możliwie bezpyłowo.